Zadnji šolski dan, 24. junija 2024, smo tradicionalno pričeli s šolsko proslavo ob dnevu državnosti, ki so jo pod mentorstvom razredničark pripravili učenci 6. in 8. razreda. Zvrstile so se številne pesmi, recitacije in razlage zgodovinskega ozadja praznika, pri izvedbi himne pa so nam na pomoč priskočili tudi učitelji Glasbene šole Gornja Radgona.

Na proslavi smo se skozi podelitev priznanj in nagrad najuspešnejšim učencem na tekmovanjih iz znanja ozrli na nadvse uspešno šolsko leto 2023/2024, v Zlato knjigo OŠ Kapela se je slavnostno vpisala tudi letošnja NAJ učenka. Posebno pohvalo so prejeli tudi člani Šolske skupnosti OŠ Kapela, člani dramskega krožka z mentorico Tatjano Perša Habuš ter učenci, ki so letos najmanj izostali od pouka.

V nadaljevanju dneva je bil čas namenjen druženju z razredničarkami in sorazredniki, pregledu šolskega glasila Pravljične oči, fotografijam in zabavnim aktivnostim ter seveda slavnostni podelitvi spričeval.