V sklopu predmeta Likovna umetnost učenci ustvarjajo likovna dela na različnih likovnih področjih in v pestri paleti likovnih tehnik. Tako nastajajo zanimivi in kvalitetni izdelki, ki jih nato običajno razstavimo na naši šoli, nekatere pa pošljemo tudi na razne likovne natečaje ali se z njimi udeležimo likovnih razstav izven šole. V predbožičnem času smo v sklopu Pravljičnega mesta v Gornji Radgoni, na ogled postavili kolaže naših četrtošolcev, ki so nato še vse do februarja krasili trg v samem centru mesta.

V Vetrinjskem dvoru v Mariboru pa si je trenutno možno ogledati likovne izdelke devetošolcev Alexa Klobase, Žana Šerneka, Gala Wajsa, Filipa Staneka, Žige Vrbnjaka, Žige Mariniča, Vida Bajzeka, Amadeja Filipčiča in Gala Vršiča. S svojimi zanimivimi maketami hiš povezanih z naravo, sodelujejo na 2. letni pregledni razstavi otroškega likovnega ustvarjanja vzhodne Slovenije. Razstava nosi naslov Likovna semena in vabi obiskovalce na ogled do 29. 3. 2024.

Vabilo na ogled razstave.

Pripravila: Eva Žula, učiteljica likovne umetnosti