14. november, svetovni dan sladkorne bolezni. Na ta dan smo tudi na OŠ Kapela stopili skupaj in v znak podpore osvetlili pročelje šolske stavbe v modro barvo. S tem smo se na naši šoli pridružili k mednarodnim aktivnostim ob dnevu sladkorne bolezni. Ker število bolnikov v razvitem svetu, prav tako tudi v Sloveniji, strmo narašča, je ozaveščanje o tej bolezni, njeno pravočasno prepoznavanje in upoštevanje ukrepov za njeno obvladovanje ključnega pomena. Na naši šoli zato strmimo in  spodbujajmo učence k uživanju zdrave prehrane z manj sladkorja, jih usmerjamo v  čim več gibanja, izvajanja športnih aktivnosti v naravi.  Morda pa bomo tako preprečili nastanek bolezni in otrokom omogočili lepšo in zdravo prihodnost.