NAMEN:

Ozaveščanje in spodbujanje aktivne mobilnosti (pot v službo, v šolo naj bo aktivna), ki lahko zamenja ali obogati rekreacijo.

Če je le možno, se na pot odpravimo peš, s skirojem, s kolesom ali uporabimo mobilnost z nizko ali nično emisijo.

Aktivnosti Občine Radenci, ki so se letos dogajale na Kapeli, in smo pri njih sodelovali:

•2. 9. in 16. 9. 2021 Risanje s kredo na dvorišču pred šolo za učence od 1. do 5. razreda ter vrtec

•20. 9. 2021 Bralne urice na parkletu s pravljičarko Vesno Radovanovič in knjižničarkama iz Knjižnice Gornja Radgona

•22. 9. 2021 Kolesarski poligon in ogled parkleta ter prisotnost gasilcev, reševalcev in policistov. Preizkusili smo se v vožnji z električnim kolesom.

•22. 9. 2021, ob 16. uri na parkletu gledališka predstava za otroke OPICA IN KAPITAN TAN TAN

Na parkirišču na Kapelskem Vrhu je občina uredila »parklet« oz. vzpostavila kolesarsko točko s kolesarskim stojalom in prostorom za počitek.

Likovno društvo Gornja Radgona je v sodelovanju z Občino Radenci in učiteljico likovne umetnosti v OŠ Kapela ga. Nino Šulin, ki je pripravila načrt, pričelo s poslikavo tal v okolici šole. Nastaja igriv prometni poligon.

V galeriji si lahko ogledate utrinke z dogajanja.