V petek, 19. oktobra 2021, so četrto- in petošolci za dve šolski uri postali šoferji, kar jim je omogočila Občina Radenci, ki je financirala program Jumicar.

Najprej so prisluhnili predavanju v telovadnici, kjer so osvežili znanje o prometnih predpisih ter spoznavali nekaj pomembnejših prometnih znakov in se naučili ravnati ob njih. Sledil je preizkus teoretičnega znanja v praksi, ko so učenci sedli v bencinske avtomobile in skušali skladno s predpisi pravilno prevoziti prometni poligon, ki je bil postavljen na igrišču pri šoli.

Po poročanju učencev je bila izkušnja zelo dragocena in mnogi so si zaželeli, da bi jo izvedli tudi prihodnje leto. Občini Radenci, ki je izkušnjo učencem omogočila, se iskreno zahvaljujemo.