Logo - Comenius 2012-2015 Avtor: Viktorija ŠafaričNa evropskem razpisu smo bili uspešni skupaj s štirimi evropskimi šolami. S sodelovanjem v projektu in načrtovanimi aktivnostmi želimo nadgraditi in pridobiti nova strokovna znanja o tem, kako izboljšati učno uspešnost naših učencev in izboljšati njihove učne dosežke.
Cilji projekta sovpadajo z izzivi večine evropskih šol, kako izboljšati učne dosežke učencev. Pravilna povratna informacija (učencu, učitelju ali staršem) je po mnenju strokovnjakov eden izmed najpomembnejših dejavnikov, ki vpliva na učenje in učne dosežke.

Splošni cilji projekta za celotno trajanje projekta 2013-2015

• izboljšanje šolskega pristopa in načina povratne informacije (samorefleksija, portfolio, vrstniška povratna informacija),
  • razviti model povratne informacije kot orodje za podporo učenju,
  • izboljšati znanje učiteljev in ravnateljev o pomenu povratne informacije,
  • razviti boljše učne strategije, ki temeljijo na dobri praksi sodelujočih držav,
  • promocija medkulturnih kompetenc in znanja učencev, učiteljev in ravnateljev,
  • dolgoročno doseganje boljših učnih rezultatov učencev.

Sodelujoče osnovne šole:

Danska: Holbaek kommune, Elversdamsskolen, afdeling Tølløse, Tølløse
Slovenija: Osnovna šola Kapela, koordinator projekta
Švedska: St: Olofskolan, Sundsvall
Belgija: Go onderwijs van de vlaamse gemeenschap de Grasmus, Leuven
Portugalska: Escola Basica do 1o ciclo com Pre Escolar Visconde Cacongo, Madeira

Spletna stran projekta: The Power of Feedback /BLOG
Rezultati:
European Shared Treasure – EST, evropska zakladnica projektov: predstavitev skupnih rezultatov projekta in partnerskih šol
Projekt meseca  eTwinning etw_certificate_105179_sl
Objave v medijih
3. Mobilnost na OŠ Kapela, 2. – 5. 6. 2014